איי.פי.אס בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לכתיבת קורות חיים

 

טיפים לכתיבת קורות חיים מאת IPS – השמה להייטק

 
 
  1. קורות חיים בקובץ WORD – אפשר לעצב קורות חיים בצורה אסתטית ויצירתית יותר בעזרת PDF וכדומה, אבל קבצי WORD בהכרח ייפתחו בצורה תקינה אצל הנמען. שאר סוגי הקבצים לא ייפתחו בהכרח. אל תיקחו את הסיכון – שלחו את קורות החיים שלכם בקובץ WORD.
  2. טבלאות ועיצובים מיוחדים – אלו דברים נוספים שיכולים להפוך את קורות החיים שלכם לבלתי קריאים, שכן קורות החיים נקלטים לתוך מערכת עצומה הממיינת אותם. מערכות מסוג זה לא יודעות להתמודד היטב עם טבלאות ועיצובים מיוחדים.
  3. פרטים אישיים – שימו אותם בחלק העליון של הדף לאחר הכותרת (ולא כחלק ממנה). הקפידו לציין שם מלא, כתובת, תאריך לידה, טלפון, כתובת דוא"ל ותעודת זהות.
  4. סדר כרונולוגי – הניסיון מופיע בסדר יורד, כלומר: הניסיון האחרון שלכם יופיע הכי עליון, כאשר יש צורך להוסיף את תאריכי הניסיון שלכם (שנים וחודשים). זה נכון לגבי ההשכלה שלכם וניסיונכם הצבאי.
  5. מילות מפתח – השתמשו במושגים מקצועיים, כדי לפרט את הניסיון שלכם. בין שזו שפת הפיתוח שלכם ובין שזו המערכת שבה אתם תומכים או שאותה אתם בודקים, זכרו שאנשי מקצוע קוראים את קורות החיים שלכם והם יודעים מה לחפש.
  6. מקדו את התוכן – מסמך קורות החיים הוא כרטיס הביקור שלכם, ועל כך הוא צריך להיות מתומצת. הימנעו מפסקאות עמוסות והשתדלו לצמצם את התוכן לדף אחד. זכרו שבראיון העבודה תוכלו להרחיב.
  7. קורות חיים באנגלית – עשו הפרדה בין חברה בינלאומית המחפשת איש מקצוע דובר אנגלית ולפיכך תרצה קורות חיים באנגלית, לבין חברה ישראלית שאין לה צורך לקרוא על הניסיון שלכם באנגלית.
  8. פורמט – ישנן מספר דוגמאות קבילות לכתיבת קורות חיים. עברו על כמה, מצאו את המתאימה לכם ביותר ואל תפחדו לעשות בה מעט שינויים, שיעזרו לכם לנסח את עצמכם בצורה הטובה ביותר.
  9. סיימתם לכתוב? נהדר! – קראו את קורות החיים שלכם שוב, בקשו מחבר לעבור עליהם ואז תקראו אותם שוב, כדי לחפש שגיאות כתיב כאלה ואחרות. למעלה מ- 50% מקורות החיים המתקבלים הם בעלי שגיאות כתיב, פרטי התקשרות לא נכונים וכדומה. אלו הדברים שיכולים להוות את ההבדל בין קבלת שיחה מהמעסיק לדממת אלחוט.