איי.פי.אס בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לריאיון עבודה

 

טיפים לראיון עבודה מאת IPS – השמה להייטק

 
 
מציאת עבודה היא תהליך המורכב מניואנסים מרובים. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעבור את התהליך ביתר קלות מבלי לעשות טעויות מיותרות:
  1. גישה חיובית – זה אמנם נשמע כמו קלישאה, אך הגישה שלכם היא אחד הדברים החשובים ביותר בריאיון עבודה, בין שזה ריאיון טלפוני, אצל מנהל משאבי אנוש או אצל מנכ"ל החברה. בסופו של יום כל מעסיק רוצה אדם חיובי, חברותי, בעל ביטחון ומאורגן. נסו ליצור רושם כזה, אשר יכול להוות את ההבדל בין תשובה שלילית לחיובית.
  2. שאלות מתקילות – השתדלו לשמור על הגישה החיובית ותחושת הביטחון גם בזמן שאלות "בעייתיות", כגון: נסיבות וסיבות העזיבה ממקומות עבודה בעבר, מידת התאמתכם למשרה לעומת מועמדים אחרים או כל שאלה אחרת, שעלולה להיות "בעייתית". לכן המלצתנו היא לעבור על קורות החיים שלכם לפני שאתם שולחים אותם, לאתר את אותן נקודות "בעייתיות" ולחשוב על תשובה מראש.
  3. אמינות – פערים בין הנאמר בריאיון לבין קורות החיים שלכם, יתקבלו עם מעט מאוד סבלנות ויובילו לתחושת חוסר אמינות, שתשתלט על הריאיון. עדיף שייצרו אתכם קשר בשל הניסיון הקיים שלכם ולא בשל הניסיון שהייתם רוצים שיהיה לכם.
  4. סבלנות – כאשר אתם מפיצים את קורות החיים שלכם, במיוחד כאשר זה נעשה באופן נרחב, השתדלו לגלות סבלנות, כשתצטרכו לענות על אותן שאלות מספר רב של פעמים. תגובות כמו "כל המידע מופיע בקורות החיים" מתקבלות באופן שלילי, שכן זו חובתו של המראיין לעבור על כל הפרטים הרלבנטיים עבורו ולא עבורכם.
  5. תנו למראיין להוביל – גם כאשר אתם מרגישים שהשליטה שלכם ברובד הטכנולוגי עולה על המראיין, יש לזכור שזהו תפקידו ושיש משמעות לסוג השאלות ולסדר שלהן. נסו להקל על המראיין, מה שייצור רושם חיובי.